Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ADRESİMİZ
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ
Haftaiçi
09:00 - 18:00
Cumartesi
09:00 - 18:00
Pazar
KAPALI
BİZE ULAŞIN
Online Randevu


Size en kısa sürede geri dönüş yapılacaktır.

WHATSAPP
Whatsapp Randevu

Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilir randevunuzu alabilirsiniz.

05301769183
Randevu Alın

Estetik Dolgu (Kompozit Bonding)

Kompozit bonding, rengi, şekli veya pozisyonu sorunlu ön dişlerin estetik beyaz dolgu malzemeleri kullanılarak düzeltildiği kozmetik bir diş hekimliği işlemidir.

Bonding, yapısal renk bozukluğu olan, kırık, hafif çapraşık veya aralıklı ön dişlerin düzeltilmesinde porselen kaplamalara alternatif olarak uygulanabilir. Porselen kaplamalara göre dişlerde hasar oluşturmaması nedeniyle minimum invaziv bir yöntemdir ve daha ekonomiktir. Diş hekimi, kompozit (estetik) dolgu maddesi aracılığıyla sorunlu ön dişlere arzu edilen estetik görünümü kazandırır. Porselen kaplamalara kıyasla daha kısa sürede uygulanabilir, genellikle tek seansta bitirilir. Tamiri veya yenilemesi kısa sürede kolaylıkla yapılabilir.

Kompozit dolgu malzemesi doğal diş dokusu veya porselen kadar dayanıklı değildir. Ön dişlere yapılan estetik dolgu üzerine çok yük gelirse dolgular kolayca çatlayabilir, kırılabilir veya dişten tamamen ayrılabilir. Kişinin ağız hijyenine ve beslenme alışkanlıklarına bağlı olarak, zamanla dolgu maddesinin yapısında bozulmalar veya renk değişikliği meydana gelebilir. Örneğin asitli içecekler dolgu malzemesinin dişe bağlanmasını bozabilir; çay, kahve, sigara gibi boyayıcı maddeler estetik dolgularda hızlı renk değişimine neden olabilirler. Düşük dayanıklılık ve renk değişimi nedeniyle birkaç yıl aralıklarla tamir veya yenileme gerektirebilirler.