Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ADRESİMİZ
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ
Haftaiçi
09:00 - 18:00
Cumartesi
09:00 - 18:00
Pazar
KAPALI
BİZE ULAŞIN
Online Randevu


Size en kısa sürede geri dönüş yapılacaktır.

WHATSAPP
Whatsapp Randevu

Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilir randevunuzu alabilirsiniz.

05301769183
Randevu Alın

Flor Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Flor dişlerin yüzeyinde bir tabaka oluşturarak diş minesini daha sert ve çürüklere dayanıklı hale getirmesi nedeniyle diş hekimliğinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Flor kemiklerimizde ve dişlerin yapısında bulunmaktadır. Bunun dışında doğada suda, toprakta, bitkilerde, kayalarda ve havada bulunmaktadır.

Flor çürüklerin önlenmesine yardımcıdır. ABD ve birçok Avrupa ülkesinde içme sularının içerisine çok az miktarlarda konularak çürüğün önlenmesi amaçlanmaktadır. Ülkemizde böyle bir uygulama bulunmamaktadır.

Flor diş macunları ve ağız gargaralarının içerisinde bulunmaktadır. Diş hekimleri, çocuk hastaların çürüğe olan yatkınlıklarına göre 3 veya 6 aylık aralıklarla vernik veya cila şeklinde flor uygulaması yapmaktadır.

Düşük dozlardaki flor çürüğün önlenmesinde oldukça etkilidir ve bilinenin aksine sağlık açısından herhangi bir zararı yoktur. Ancak çok yüksek konsantrasyonlarda flora uzun süre maruz kalınması diş ve iskelet yapısında bazı problemlere yol açabilir. Bu, içme suyunda çok yüksek flor bulunması durumunda gözlenebilir.