Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ADRESİMİZ
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ
Haftaiçi
09:00 - 18:00
Cumartesi
09:00 - 18:00
Pazar
KAPALI
BİZE ULAŞIN
Online Randevu


Size en kısa sürede geri dönüş yapılacaktır.

WHATSAPP
Whatsapp Randevu

Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilir randevunuzu alabilirsiniz.

05301769183
Randevu Alın

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum nedir?

Zirkonyum esasında bir metaldir, ancak diş hekimliğinde kullanılan formu zirkonyumun bir minerali olan zirkonyum oksittir ve beyaz renklidir. Diş renginde boyanabilen zirkonyum kaplamalar ise tek parça zirkonyum olabileceği gibi, zirkonyum üzerine porselen işlenerek tabakalı olarak da hazırlanabilmektedir. Böylece hem sağlam hem de doğal görünümlü kaplamalar elde edilmektedir. Zirkonyumun estetik görünümünün yanı sıra, dokulara biyolojik uyumunun da yüksek olması diş eti sağlığı açısından büyük avantaj sağlamaktadır.

Zirkonyumun diğer porselenlerden farkı nedir?

Halk arasında porselen kaplama olarak bilinen malzemeler gri renkli metalle desteklenen porselenlerdir ve porselenin altından metal altyapının gri rengi yansıyabilmektedir. Özellikle diş etine yakın bölgelerde metal destekli porselen kaplamalarda ortaya çıkan gri görüntü estetiği olumsuz etkilemektedir. Zirkonyum ise dişin doğal rengine uygun boyana bildiği için anormal renk yansımaları meydana gelmez ve estetik açıdan ön dişlerde rahatlıkla kullanılabilir.

Zirkonyum neden daha sağlıklı?

Zirkonyum, geleneksel metal destekli porselen kaplamalarla kıyaslandığında biyolojik dokularla daha dost bir malzemedir, alerji yapmazlar. Ayrıca zirkonyum kaplamalar bilgisayar destekli sistemler ile üretildiği için diş üzerine hassas bir uyumla oturur, dolayısıyla diş ve kaplamanın birleşim yerinde meydana gelebilecek mikrobiyal sızıntı riski en aza indirilir.