estetik diş hekimliği
0

Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Dişler, yüzümüzdeki estetik görünümün en önemli ve en dikkat çekici parçasıdır. Estetik ve doğal bir görünüm için dişler ve diş etleri, dudaklar ve yüz ile uyum içerisinde olmalıdır. Gülümseme sırasında göze hoş görünen, ahenk içerisinde sıralanmış, ten rengine uygun beyazlıktaki dişler kişinin öz güvenini arttırarak sosyal hayatını da olumlu yönde etkilemektedir.

Diş estetiğinin sağlanmasında, uzman hekimin muayenesi ile dişlerdeki sorunların tespitinin yanı sıra, hastanın beklentileri, karakteri ve alışkanlıklarının net olarak anlaşılması da önemli rol oynamaktadır. Kişiye özgü güzel bir gülüşün elde edilmesi, sorunun kapsamına göre diş beyazlatma ile tek seans sürebileceği gibi, tel tedavisi gibi zaman alıcı uygulamaları içerdiğinde uzun soluklu olabilmektedir.

Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları Nelerdir?

Estetik diş hekimliği uygulamaları gülüş tasarımı, diş eti şekillendirme (pembe estetik), diş beyazlatma (bleaching), estetik dolgu uygulamaları (kompozit bonding), yaprak porselen (porselen lamineler), tam seramik ve zirkonyum kaplamalar, tel tedavisi (ortodonti) ve implant tedavilerini kapsamaktadır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TürkçeEnglishFrançaisDeutschРусский
Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?